JAROSŁAW DANIEL POWROŹNIK

Rocznik 73-malarz, rysownik, rzeźbiarz, projektant ubioru i kreator wizerunku. Artysta który swoje niebanalne i niekiedy szokujące prace łączy z rzemieślniczą precyzją i wizjonerstwem, nadając im swój własny styl. Od urodzenia związany z Łodzią, którą uważa za niekończące się źródło inspiracji.

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi im. Wł. Strzemińskiego. Dyplom na Wydziale Tkaniny i Ubioru w 2000 r.

Jego prace są  mocno inspirowane osobistymi przeżyciami. Pełne symboli nie zawsze od razu widocznych nawet dla samego autora. Obrazy ściśle związane z osobami bliskimi lub sytuacjami z życia. Nie jest dla artysty  ważne podobieństwo osób przedstawianych w pracach a raczej skupia się na ich wnętrzu i emocjach. Nic namalowane lub narysowane nie jest przypadkowe, wszystko ma swój cel lub powód. Każdy najmniejszy element obrazu czy rysunku ma znaczenie i buduje jego historie. Są to opowieści … bajki które odbiorca musi sam przeczytać i zrozumieć.

Kiedyś zafascynowany sztuką całkowicie nieprzedstawiającą … abstrakcyjną dziś symboliczną i czasem dość mocno czytelną i realistyczną …. Główną inspiracją do tworzenia jest jego własna wyobraźnia – czasem straszna, czasem dziwna  a czasem śmieszna.